Additional information
| Weight | 32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57.4 × 98.2 × 37.2 cm |
| Производител | LENOVO |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Серия | ThinkSystem ST550 |
| Процесор | 11 MB, 8-core, Intel Xeon-Silver 4208 2.10 GHz |
| Памет, GB | 16 |
| Памет, слотове | but memory types cannot be intermixed. Up to 768 GB with 12x 64 GB RDIMMs and 2 processors, Up to 12 DIMM sockets (6 DIMMs per processor) supporting Lenovo TruDDR4 DIMMs at up to 2933 MHz. RDIMMs and LRDIMMs (Load Reduced DIMMs) are supported |
| Твърд диск, GB | not included |
| Дисков контролер | RAID 930-8i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | 2x integrated Gigabit Ethernet 1000BASE-T ports (RJ-45) based on Intel X722 embedded controller (No 10/100 Mbps support) |
| Разширителен слот | Up to 7 PCIe slots: 6 general purpose PCIe 3.0 slots plus one slot reserved for the M.2 adapter |
| Интерфейс | 1x RJ-45 systems management, 1x VGA video, 2x RJ-45 GbE network ports, Front: 2x USB ports (one USB 3.0, one USB 2.0 port; Rear: 6x USB ports (four USB 2.0, optional serial port; Internal: 1x USB 3.0 port for RDX drive, two USB 3.0) |
| Порт за отдалечено управление | – |
| Захранване | 1x 750W HS |
| Съвместими операционни системи | Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi. |
| Софтуер за управление | XCC Enterprise |
| Форм-фактор | Tower |
| Тип на шасито | Hot-Plug |














Reviews
There are no reviews yet.