Additional information
| Weight | 30.31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57.4 × 98.2 × 37.2 cm |
| Производител | LENOVO |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Серия | ThinkSystem ST550 |
| Процесор | 10-core, 13.75 MB cache, Intel Xeon-Silver 4210R 2.40 GHz |
| Памет, GB | 16 |
| Памет, слотове | but memory types cannot be intermixed., Up to 12 DIMM sockets (6 DIMMs per processor) supporting Lenovo TruDDR4 DIMMs at up to 2933 MHz. RDIMMs and LRDIMMs (Load Reduced DIMMs) are supported |
| Твърд диск, GB | 8×2.5" SATA/SAS HS, O |
| Дисков контролер | RAID 930-8i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | Two integrated Gigabit Ethernet 1000BASE-T ports (RJ-45) based on Intel X722 embedded controller (No 10/100 Mbps support) |
| Разширителен слот | Up to 7 PCIe slots: 6 general purpose PCIe 3.0 slots plus one slot reserved for the M.2 adapter. |
| Интерфейс | 1x RJ-45 systems management, 1x VGA video, 2x RJ-45 GbE network ports, Front: 2x USB ports (one USB 3.0, one USB 2.0 port; Rear: 6x USB ports (four USB 2.0, optional serial port; Internal: 1x USB 3.0 port for RDX drive, two USB 3.0) |
| Порт за отдалечено управление | – |
| Захранване | 1x 750W HS |
| Съвместими операционни системи | Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi |
| Софтуер за управление | XCC Standard |
| Форм-фактор | Tower |
| Тип на шасито | Hot-Plug |















Reviews
There are no reviews yet.