Additional information
| Weight | 18.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58.7 × 99.8 × 22.5 cm |
| Производител | LENOVO |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Серия | Think System SR630 |
| Процесор | 11 MB cache, 8-core, Intel Xeon Silver 4215R 3.20 GHz |
| Памет, GB | 32 |
| Памет, слотове | Up to 24 DIMM sockets (12 DIMMs per processor; six memory channels per processor with two DIMMs per channel). Support for RDIMMs or 3DS RDIMMs; types cannot be intermixed. Memory speed up to 2666 MHz. |
| Твърд диск, GB | No HDD |
| Дисков контролер | RAID 930-8i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | 1x RJ-45 10/100/1000 Mb Ethernet systems management port; Onboard LOM slot for up to 4x 1/10 Gb Ethernet ports |
| Разширителен слот | 1x PCIe x16, 2x PCIe x8 |
| Интерфейс | Front: 1x USB 2.0 with XClarity Controller access and 1x USB 3.0; optional 1x VGA port. Rear: 2x USB 3.0 and 1x VGA. Optional 1x DB-9 serial port. |
| Порт за отдалечено управление | – |
| Захранване | 1x 750W Platinum |
| Съвместими операционни системи | Microsoft Windows Server 2016 and 2019; Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7 and 8; SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 12 and 15; VMware vSphere (ESXi) 6.5, 6.7, and 7.0. |
| Софтуер за управление | Capacity Planne, light path diagnostics, proactive platform alerts, XClarity Controller (XCC) Enterprise, XClarity Energy Manager, XClarity Essentials/Administrator/Integrators for VMware vCenter and Microsoft System Center, XClarity Provisioning Manager |
| Форм-фактор | 1U Rack |
| Тип на шасито | Hot-Plug |
| Други | Tooless Rails |














Reviews
There are no reviews yet.