Additional information
| Weight | 42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 80 × 15 cm |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Наличност | на склад |
| Производител | LENOVO |
| Серия | ThinkSystem SR650 |
| Процесор | Intel Xeon Silver 4314 2.40 GHz, 16-core, 24 MB cache |
| Памет, GB | 32 |
| Памет, слотове | 32 DIMM slots with two processors (16 DIMM slots per processor). Each processor has 8 memory channels, with 2 DIMMs per channel (DPC). Lenovo TruDDR4 RDIMMs and 3DS RDIMMs are supported. |
| Твърд диск, GB | 0/Bay 2.5in SAS/SATA |
| Дисков контролер | RAID 930-8i/2GB |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | |
| Разширителен слот | (x16, , 3 , Gen4, x8, x8)  |
| Интерфейс | Front: 1x USB 3.2 G1 (5 Gb/s), 1x USB 2.0 (also for XCC local management), External diagnostics port, optional VGA, Internal: 1x USB 3.2 G1, Rear: 3x USB 3.2 G1 (5 Gb/s), 1x VGA, 1x RJ-45 1GbE systems management port for XCC remote management |
| Порт за отдалечено управление | 1x RJ-45 1GbE systems management port for XCC remote management. |
| Захранване | 1x1100W Titanium |
| Съвместими операционни системи | Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi |
| Форм-фактор | 2U Rack |
| Тип на шасито | Hot-Plug |












