Additional information
| Weight | 31 kg |
|---|---|
| Производител | LENOVO |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Сторидж, тип | Hybrid |
| Серия | DE4000H |
| SAS Interface | – |
| FC Interface | 4x 16 Gb FC base ports [no SFPs], 8x 16 Gb FC HIC ports [no SFPs] |
| iSCSI Interface | – |
| Твърд диск, брой | – |
| Maximum Disk Drives | 1.6 TB SAS SSD (3 DWD); 1.6 TB SAS FIPS SSD (3 DWD), 1.8 TB 10K rpm SAS FIPS HDD, 2U24 SFF drives: 1.2 TB and 1.8 TB 10K rpm SAS HDD, 3.84 TB, 7.68 TB, and 15.36 TB SAS SSD (1 DWD); 800 GB |
| Контролер | Dual active-active controller configuration with automatic load balancing |
| Controller cache | 6 GB or 64 GB per system (8 GB or 32 GB per controller). Cache mirroring between the controllers. Flash-backed cache protection (includes battery for destaging to flash) |
| RAID | 1, 3, 5, 6, and 10; Dynamic Disk Pools; Note: RAID 3 can be configured only through the CLI., RAID 0 |
| Захранване | Two redundant hot-swap 913 W (100 – 240 V) |
| Maximum Raw Capacity | Up to 3.375 PB (192x 18 TB LFF HDDs). |
| Операционна система | – |
| Поддържани операционни системи | 12, 2016, 6.7, 7, and 15; VMware vSphere 6.5, and 2019; Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 6, and 7.0., and 8; SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 11, Microsoft Windows Server 2012 R2 |
| Форм-фактор | 2U |
| Други | 64 GB cache |










Reviews
There are no reviews yet.