Additional information
| Weight | 5.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 8 cm |
| Гаранция, месеци | 12 |
| Наличност | на склад |
| Производител | CISCO |
| Серия | Catalyst C8200 |
| Интегрирани WAN портове | 2х10/100/1000Base-T, 2x SFP |
| Модулни LAN портове | NIM-ES2-8 – Cisco 8-port Gigabit Ethernet switch, NIM-ES2-8-P – Cisco 8-port Gigabit Ethernet switch NIM with PoE 802.3 af/at support, Supported modules: NIM-ES2-4 – Cisco 4-port Gigabit Ethernet switch |
| SFP базирани портове | 2 |
| Брой EHWIC слотове | 1x NIM |
| Модул интегрирани услуги | 1x PIM |
| IPSec VPN тунели | 1500 IPsec Static Virtual Tunnel Interface (SVTI) tunnels |
| Сигурност | Built-in end-to-end segmentation (VPNs), zone-based firewall (ZBFW), PKI, Cisco DNA Layer Security, Snort®, IPS/IDS, URL filtering, Secure Malware Defense, Secure Malware Analytics, Application-Level Gateway (ALG) for ZBFW, Secure Internet Gateway (SIG) |
| Памет DRAM вградена/ max | 4 GB DRAM, Can be upgraded to 8GB, 16 GB and 32 GB DRAM for higher scale and performance |
| Памет Flash вградена/ mах | Integrated onboard 8-GB flash which is not upgradable. M.2 storage provides flash upgrade options |
| USB портове | 0 |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 438.1 x 299.7 x 43.9 mm |
| Допълнителна информация | Does not ship with a default M.2 storage but can be upgraded to 16G, 32G USB and 600G M.2 Non-Volatile Memory Express (NVMe) Storage |






















