Additional information
| Weight | 42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59.2 × 99.2 × 28.2 cm |
| Производител | LENOVO |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Серия | ThinkSystem SR665 |
| Процесор | 128MB Cache, 16-core, AMD EPYC 7302 3.0GHz |
| Памет, GB | 32 |
| Памет, слотове | 16 DIMM slots. The processor has 8 memory channels, with 2 DIMMs per channel. Lenovo TruDDR4 RDIMMs are supported. Up to 2TB with 16x 128GB 3DS RDIMMs |
| Твърд диск, GB | not included |
| Дисков контролер | RAID 940-8i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Разширителен слот | 3 (x16, x8, x8) Gen4 |
| Интерфейс | 10GbE and 25GbE network connectivity. 1 port can optionally be shared with the ASPEED management processor for Wake-on-LAN and NC-SI, Dedicated OCP 3.0 SFF slot with PCIe 4.0 x16 host interface. Supports a variety of 2-port and 4-port adapters with 1GbE |
| Порт за отдалечено управление | – |
| Захранване | 1x 750W |
| Съвместими операционни системи | Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi |
| Софтуер за управление | Ent XCC |
| Форм-фактор | 2U Rack |
| Тип на шасито | Hot-Plug |
| Други | Toolless Rails V2 |


















Reviews
There are no reviews yet.