Additional information
| Weight | 4.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62.2 × 35.8 × 10.8 cm |
| Производител | ZyXEL |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 99 |
| Суич, тип | Fixed Port |
| Общ брой портове | 28 |
| Основни портове, тип | 100/1000Base-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | No |
| Uplink портове | 4 |
| Свободни (10GB) слотове | No |
| Управление | Yes |
| Stackable | Yes |
| Fans | Fanless |
| Захранване | External |
| Routing | Static |
| Памет (Flash, RAM) | Packet buffer: 1.5 MB |
| Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps | 128 Gbps |
| Пропускателна способност, Mpps | 95.2 Mpps |
| MAC адреси | 16 K |
| VLAN (брой, стандарти) | 802.1Q static VLANs/dynamic VLANs: 1 K/4 K; Port-based/Vendor ID based/Protocol-based/ IP subnet-based/ MAC-based/ Private/Voice VLAN; VLAN ingress filtering, GVRP, IEEE 802.1Q VLAN tagging, L2PT, LACP algorithm of source/ destination IP or MAC, mapping |
| QoS | 8 queues per port, 802.1p Class of Service, 802.3x, DSCP, multicast, Policy-based rate limiting, Port-based rate limiting (ingress/ egress), Rate limiting per IP/TCP/UDP per port, Storm control and event log: Broadcast, unknown unicast (DLF) |
| L2 мрежови стандарти | 802.1AB, 802.1D, 802.1p, 802.1Q, 802.1s, 802.1w, 802.1x, 802.3ab, 802.3ad, 802.3az, 802.3u, 802.3x, 802.3z, IEEE 802.3 |
| IPv6 functionality | Default DHCP client mode, DHCPv6 relay, Dual stack, Encapsulation for maximum PMTU of 1500, ICMPv6, IPv6 addressing architecture, IPv6 over Ethernet, Minimum path MTU size of 1280, Neighbor discovery, Path MTU |
| Сигурност | 802.1x VLAN and 802.1p assignment by RADIUS; Login authentication; SSH; SSL; DHCP, Layer 2 MAC filtering, Layer 3 IP filtering, Layer 4 TCP/UDP socket filtering, Multiple RADIUS servers, Multiple TACACS+ servers, Port Security, Static MAC forwarding |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 441 x 270 x 45 |
| Опция за монтаж | Rackmount |













Reviews
There are no reviews yet.