Additional information
| Weight | 17.17 kg |
|---|---|
| Производител | HPE |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Серия | DL160-G10 |
| Процесор | 11 MB, 8-core, Intel Xeon-Silver 4208 2.10 GHz |
| Памет, GB | 16 |
| Памет, слотове | 16 DIMM Slots Available (8 DIMM slots per processor, 2 channels @ 2 DIMMs per channel, 4 channels @ 1 DIMM per channel), 6 channels per processor |
| Твърд диск, GB | None ship standard |
| Дисков контролер | HPE Smart Array S100i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | Embedded 2-port 1GbE |
| Разширителен слот | 2 PCIe: 1 x16 FH / 1 x8 LP |
| Интерфейс | 1 internal), 1x VGA Port, 2 rear, 2 x 1 GbE ports; 1x Front iLO Service Port; 1 Micro SD slot (not a hot-pluggable device); 4x USB 3.0 (1 front |
| Порт за отдалечено управление | 1 Gb Dedicated |
| Захранване | 1x 500W Hot Plug; RPS ready |
| Съвместими операционни системи | VMware ESXi 6.5 U3/ESXi 6.7 U3; Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7.6 (with Kbase); SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 12 SP4; SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 15 SP1, Windows Server 2016/2019 |
| Софтуер за управление | and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), Optional- HPE iLO Advanced |
| Форм-фактор | 1U Rack |
| Тип на шасито | Hot-Plug |
| Други | 1U Easy Install, 3 – Standard fans |












Reviews
There are no reviews yet.