Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Гаранция, месеци | 24 |
| Наличност | с поръчка |
| Производител | FITBIT |
| Сензорен дисплей | AMOLED display, laser-bonded Corning Gorilla Glass 3 |
| Съвместими операционни системи | Apple iOS 12.2 or higher, Android OS 8.0 or higher |
| Bluetooth | Bluetooth (Range: up to 9m) |
| Безжична мрежа | Wi-Fi (802.11b/g/n 2.4GHz) |
| GPS | Built-in GPS + GLONASS |
| NFC | NFC |
| Сензори | EDA app |
| Съобщения | Get notifications for calls, texts, calendar events and apps—, plus send quick replies and voice replies right from your wrist |
| Водоустойчивост | Water-resistant to 50 metres |
| Батерия, mAh | Charge time: (10-80%): Approximately 40 minutes, Fast charging: 1 day of battery life in 12 minutes, Lithium-polymer battery |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 40.5 x 40.5 x 12.4 mm |
| Цвят на корпуса | Gold |
| Цвят на каишката | White |




















