Additional information
| Weight | 6.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59.5 × 45 × 11.8 cm |
| Гаранция, месеци | 99 |
| Наличност | с поръчка |
| Производител | D-LINK |
| Суич, тип | Fixed Port |
| Общ брой портове | 30 |
| Основни портове, тип | 10/100/1000Base-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Uplink портове | 4x10GE SFP, 2x10GBase-T |
| Свободни (10GB) слотове | No |
| Управление | Web |
| Stackable | Yes |
| Fans | 3 x Smart fans |
| Захранване | Redundant |
| Routing | Advanced |
| Памет (Flash, RAM) | Packet Buffer Memory: 2 MB |
| Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps | 168 Gbps |
| Пропускателна способност, Mpps | 125 Mpps |
| MAC адреси | 16000 MAC address table size |
| VLAN (брой, стандарти) | 802.1Q, 802.1v Protocol-based VLAN, Auto Surveillance VLAN, Double VLAN (Q-in-Q) – Port-based/Selective, GVRP – Max. 4K dynamic VLAN groups, MAC-based VLAN, Port-based VLAN, VLAN Group – Max. 4K VLAN groups, Max. 1~4094 VIDs, VLAN translation, Voice VLAN |
| QoS | 8 queues per port, 802.1p, Bandwidth Control, Congestion Control – Weighted Random Early Detection (WRED), Policy Map, Queue Handling – Strict Priority, Weighted Round Robin (WRR), Strict + WRR, Weighted Deficit Round Robin (WDRR), Three Color Marker |
| L2 мрежови стандарти | |
| IPv6 functionality | IPv6 Traffic Class, IPv6 Flow Label, IPv6 Snooping, IPv6 Route Advertisement (RA) Guard, IPv6 ND Inspection, IPv6 ND Entries:1024 |
| Сигурност | Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control, D-Link Safeguard Engine, DHCP Server Screening, DHCP snooping, DHCPv6 Guard, Dynamic ARP Inspection (DAI), IP source guard, Port Security – supports up to 64 MAC addresses per port, SSH, SSL |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 440 x 430 x 44 mm |
| Опция за монтаж | Rackmount |














