Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 15 cm |
| Производител | CITIZEN |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 24 |
| Технология на печат | Direct Thermal |
| Резолюция при печат, dpi | 203×203 |
| Мах. скорост на печат, мм/сек | 150 |
| Поле за печат, max | 54 mm; Number of columns: Up to 34 digits (12 x 24: font A), Up to 45 digits (9 x 17: font B), Up to 51 digits (8 x 16: font C) |
| Медия, размер | 58 mm |
| Интерфейс | Parallel (IEEE 1284), Serial (RS-232C), USB; Standard Harness |
| Буферна памет | 4K bytes / 45 bytes |
| Захранване, тип | DC 24V± 7% |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 107 x 121 x 109 mm |
| Тегло, g | 700 g |
| Комплектация | CD-ROM, Ferrite core, Printer, Quick start guide, Sample paper roll, Wire clamp, Wiring cable |
| Други | Codabar, CODABAR(NW-7), CODE128, CODE39, CODE93, EAN-13 (JAN-13), EAN-8(JAN-8), ITF, PDF 417, QR Code, UPC-E, White; Durable and splash proof; The CT-P291 is a rack mountable thermal panel printer, with easy drop-in paper loading; Barcodes: UPC-A |
















Reviews
There are no reviews yet.