Additional information
| Weight | 1.88 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 8 cm |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Наличност | с поръчка |
| Производител | CISCO |
| Суич, тип | Fixed Port |
| Общ брой портове | 10 |
| Основни портове, тип | 10/100/1000Base-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE |
| Uplink портове | 2xSFP |
| Свободни (10GB) слотове | No |
| Управление | Yes |
| Stackable | No |
| Fans | Fanless |
| Захранване | External |
| Routing | No |
| Памет (Flash, RAM) | CPU memory: 256 MB, Flash: 64 MB, Packet buffer: 4.1 Mb |
| Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps | 20 Gbps |
| Пропускателна способност, Mpps | 14.88 Mpps |
| MAC адреси | Up to 8 192 Media Access Control (MAC) addresses |
| VLAN (брой, стандарти) | Auto voice VLAN, Generic VLAN Registration Protocol (GVRP) and Generic Attribute Registration Protocol (GARP), Guest VLAN, Management VLAN, Port-based and 802.1Q tag-based VLANs, QinQ VLAN, up to 256 VLANs simultaneously |
| QoS | 8 hardware queues per port, 802.1p VLAN priority-based, classification and re-marking ACLs, trusted QoS, IPv4/v6 IP precedence, ToS, DSCP-based, DiffServ, Strict priority and WRR queue assignment based on DSCP and Port-based class of service (802.1p/CoS) |
| L2 мрежови стандарти | IEEE 802.1D (STP, GARP, and GVRP), IEEE 802.1Q/p VLAN, IEEE 802.1w RSTP, IEEE 802.1s Multiple STP, IEEE 802.1X, IEEE 802.3, IEEE 802.3u/ab/ad/z/x/af/at, RFC |
| IPv6 functionality | ACL, applications, IPv6 host mode, IPv6 over Ethernet, IPv6/IPv4 Dual Stack, IPv6 neighbor and router discovery (ND), IPv6 stateless address auto-configuration, MTU discovery, DAD, ICMP, MLD |
| Сигурност | ACLs, Port security, IEEE 802.1X (authenticator role), BPDU guard, DoS protection, MAC address filtering, RADIUS, TACACS+, Spanning Tree Loop Guard, SSH, SSL, Storm control |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 279 x 170 x 44 mm |
| Опция за монтаж | Rackmount |
















Reviews
There are no reviews yet.