Additional information
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57.4 × 98.2 × 37.2 cm |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Наличност | на склад |
| Производител | LENOVO |
| Серия | ThinkSystem ST550 |
| Процесор | Intel Xeon Silver 4210 2.20 GHz, 13.75 MB cache |
| Памет, GB | 32 |
| Памет, слотове | Up to 12 DIMM sockets (6 DIMMs per processor) supporting Lenovo TruDDR4 DIMMs at up to 2933 MHz. RDIMMs and LRDIMMs (Load Reduced DIMMs) are supported, but memory types cannot be intermixed. |
| Твърд диск, GB | not included |
| Дисков контролер | RAID 930-8i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | Two integrated Gigabit Ethernet 1000BASE-T ports (RJ-45) based on Intel X722 embedded controller (No 10/100 Mbps support) |
| Разширителен слот | Up to 7 PCIe slots: 6 general purpose PCIe 3.0 slots plus one slot reserved for the M.2 adapter. |
| Интерфейс | Front: 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, Internal: 1x USB 3.0 port for RDX drive, Rear: 4x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x VGA video, 1x RJ-45 systems management, 2x RJ-45 GbE network ports, optional serial port |
| Порт за отдалечено управление | – |
| Захранване | 1x750W Titanium |
| Съвместими операционни системи | Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi |
| Форм-фактор | Tower |
| Тип на шасито | Hot-Plug |

















