Additional information
| Weight | 18.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58.7 × 99.8 × 22.5 cm |
| Производител | LENOVO |
| Наличност | с поръчка |
| Гаранция, месеци | 36 |
| Серия | Think System SR530 |
| Процесор | 11 MB, 8-core, Intel Xeon-Silver 4208 2.10 GHz |
| Памет, GB | 16 |
| Памет, слотове | 16 GB, 32 GB, and 64 GB 2933 MHz; 16 GB and 32 GB 2666 MHz; Up to 768 GB, Up to 12 DIMM sockets (6 DIMMs per processor; 6 memory channels per processor with one DIMM per channel) with support for the following TruDDR4 RDIMM types and capacities: 8 GB |
| Твърд диск, GB | No HDD |
| Дисков контролер | RAID 530-8i |
| Брой поддържани дискове | 8 |
| Оптично устройство | – |
| Мрежа | 1x RJ-45 10/100/1000 Mb Ethernet management port; Optional Mezzanine LOM (ML2) slot for dual-port 10GbE cards with SFP+ or RJ-45, 2x Integrated 1 GbE RJ-45 ports (no 10/100 Mb support), Onboard LOM slot for up to two additional 1/10 Gb Ethernet ports |
| Разширителен слот | 1x PCIe x16 LP, 1x PCIe x8 |
| Интерфейс | Front: 1x USB 2.0 port with XClarity Controller access and 1x USB 3.0 port; optional 1x VGA port. Rear: 2x USB 3.0 ports and 1x VGA port; optional 1x DB-9 serial port. |
| Порт за отдалечено управление | 1x dedicated 1GbE management port (std) |
| Захранване | 1x 750W Platinum |
| Съвместими операционни системи | 6.7, and 7.0., Microsoft Windows Server 2016 and 2019; Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7 and 8; SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 12 and 15; VMware vSphere (ESXi) 6.5 |
| Софтуер за управление | XClarity Advanced |
| Форм-фактор | 1U Rack |
| Тип на шасито | Hot-Plug |
| Други | Tooless Rails |














Reviews
There are no reviews yet.