Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Гаранция, месеци | 24 |
| Наличност | с поръчка |
| Производител | FITBIT |
| Дисплей | Backlit OLED display that responds to natural swiping and scrolling |
| Съвместими операционни системи | Music control via Bluetooth LE on Android and iOS devices, Syncs with Mac OS X 12.2 and up, iPhone 5S and later, iPad 5 gen. and later, Android 7.0 and later |
| Тип на свързване | Bluetooth, Syncing range: Up to 9m |
| Сензори | 3 Axis Accelerometer, Altimeter, Optical Heart Rate, Red and infrared sensors for oxygen saturation (SpO2) monitoring, Device temperature sensor |
| GPS | GPS, Glonass |
| NFC | NFC |
| Безжична мрежа | – |
| Пулсомер | 24/7 Heart Rate Tracking, Resting Heart Rate, Heart Rate Zones |
| Водоустойчивост | Water resistance up to 50 metres |
| Батерия, mAh | Charge time (0-100%): 2 hours, Lithium-polymer battery life of up to 7 days, or up to 5 hours with continuous GPS use |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 35.8 x 22.7x 12.5 mm |
| Цвят | Brown |




















