Additional information
| Weight | 3.084 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49.3 × 24.9 × 7.2 cm |
| Гаранция, месеци | 99 |
| Наличност | с поръчка |
| Производител | D-LINK |
| Суич, тип | Fixed Port |
| Общ брой портове | 28 |
| Основни портове, тип | 10/100/1000Base-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | No |
| Uplink портове | 4x Combo 1000BaseT/SFP |
| Свободни (10GB) слотове | No |
| Управление | Yes |
| Stackable | No |
| Fans | Fanless |
| Захранване | Internal |
| Routing | Static |
| Памет (Flash, RAM) | acket Buffer: 4.1 MBits, CPU Memory: 256 MB DDR3, Flash Memory: 32 MB |
| Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps | 56 Gbps |
| Пропускателна способност, Mpps | 77.4 Mpps |
| MAC адреси | 8K Entries, Up to 256 static MAC entries |
| VLAN (брой, стандарти) | 802.1Q tagged VLAN, Port-based VLAN, Asymmetric VLAN, Port-based Q-in-Q, ISM VLAN (multicast VLAN), Voice VLAN, Auto surveillance VLAN, VLAN Translation, VLAN groups: Max. 256 |
| QoS | 8 outbound queues, Bandwidth control – Port-based (ingress, egress, min. granularity 16 Kbps), CoS based on: Switch port, DSCP, Queue handling: Strict priority (SPQ), Weighted Round Robin (WRR) |
| L2 мрежови стандарти | IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet, IEEE 802.3u 100BASE-TX Fast Ethernet, IEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet, Auto-negotiation, IEEE 802.3x Flow Control, IEEE 802.3z 1000BASE-X Gigabit Fiber |
| IPv6 functionality | IPv6 Inspection – Max. 63 entries, IPv6 Neighbor Discovery (ND) – 256 Entries, Max. 128 IPv6 entries, Max. 4 IPv4/IPv6 interfaces, RFC2460 IPv6 |
| Сигурност | Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control, D-Link Safeguard Engine, DoS attack prevention, Duplicate Address Detection (DAD), IP inspection, Port security (Up to 64 MAC addresses per port), Smart IP-MAC-Port Binding, SSH, Traffic segmentation |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 440 x 140 x 44 mm |
| Опция за монтаж | Rackmount |












