Additional information
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 30 × 8 cm |
| Гаранция, месеци | 99 |
| Наличност | на склад |
| Производител | CISCO |
| Суич, тип | Fixed Port |
| Общ брой портове | 12 |
| Основни портове, тип | 10GBase-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | No |
| Uplink портове | 2xSFP+ |
| Свободни (10GB) слотове | No |
| Управление | Yes |
| Stackable | Yes |
| Fans | 2 |
| Захранване | Internal |
| Routing | RIP |
| Памет (Flash, RAM) | CPU memory: 512 MB, Packet buffer: 3 MB, Flash: 256 MB |
| Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps | 240 Gbps |
| Пропускателна способност, Mpps | 178.56 Mpps |
| MAC адреси | 16K |
| VLAN (брой, стандарти) | Dynamic VLAN assignment via RADIUS server, Guest/unauthenticated VLAN, IP subnet-based/Management VLAN, MAC/protocol-based VLAN, Port-based and 802.1Q tag-based VLANs, Private VLAN, PVE, Support for up to 4094 VLANs simultaneously, Voice/Multicast TV VLAN |
| QoS | 802.1p VLAN priority-based, ACLs, trusted QoS, Class of service: Port based, DiffServ, IPv4/v6 IP precedence/Type of Service (ToS)/DSCP-based, Priority levels: 8 hardware queues, Scheduling: Strict priority and weighted round-robin (WRR) |
| L2 мрежови стандарти | |
| IPv6 functionality | DAD, DHCPv6 stateful client, Dual IPv6/IPv4 stack, ICMP v6, IPv6 host mode, IPv6 neighbor and router discovery (ND), IPv6 over Ethernet, IPv6 stateless address autoconfiguration, ISATAP, MTU discovery |
| Сигурност | Dynamic ARP Inspection (DAI), IEEE 802.1X, IP source guard, IP/MAC/Port Binding (IPMB), Port Security, RADIUS accounting, RADIUS/TACACS+, Secure Core Technology (SCT), Secure Sensitive Data (SSD), SSH v1/v2, SSL, Storm control, Web-based authentication |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 440 x 203 x 44 mm |
| Опция за монтаж | Rackmount |









