Additional information
| Weight | 12.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 55 × 17.5 cm |
| Гаранция, месеци | 12 |
| Наличност | с поръчка |
| Производител | HUAWEI |
| Суич, тип | Fixed Port |
| Общ брой портове | 28 |
| Основни портове, тип | 10/100/1000Base-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Uplink портове | 4x10GE SFP |
| Свободни (10GB) слотове | No |
| Управление | Web |
| Stackable | Yes |
| Fans | yes |
| Захранване | Redundant |
| Routing | Advanced |
| Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps | 176 Gbps |
| Пропускателна способност, Mpps | 132 Mpps |
| MAC адреси | 32000 MAC address table size |
| VLAN (брой, стандарти) | 4094 VLANs, Basic QinQ &, MUX VLAN, Selective QinQ, VLAN assignment based on MAC addresses, protocols, IP subnets, policies, and ports, Voice VLAN |
| QoS | 8 queues on each port, DRR, SP and DRR+SP queue scheduling algorithms, Packet redirection, Port-based traffic policing and two-rate three-color CAR, Rate limiting on packets sent and received by a port, Re-marking of the 802.1p priority and DSCP priority |
| L2 мрежови стандарти | IEEE 802.1d, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3az |
| IPv6 functionality | IPv6 Ping, IPv6 Tracert, and IPv6 Telnet, Path MTU (PMTU), Up to 3072 ND entries |
| Сигурност | Blackhole MAC address entries, CPU defense, DoS attack defense, ARP attack defense, and ICMP attack defense, HTTPS, IEEE 802.1x authentication and limit on the number of users on a port, Port isolation, port security, and sticky MAC, SSH V2.0 |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 442 x 420 x 44 mm |
| Опция за монтаж | Rackmount |







